DEPECHE MODE MONUMENT

DEPECHE MODE MONUMENT

Dennis Burmeister a Sasacha Lange jsou autory knihy MONUMENT, kterou ocení jak skalní depešáci, tak i každý kdo má o Depeche Mode alespoň trochu zájem a zná třeba jen pár hitů. Kniha je v Českém jazyce, přeložil ji Josef Kubík a shrnuje celou historii kapely od dob, kdy se ještě jmenovala Composition of sound a hlavním zpěvákem nebyl charismatický Dave Gahan, ale Vince Clarke, kterého známe z dnešních Erasure, přes jejich největší úspěchy až do dnešních dní. Kniha je velmi přehledná. Jde album po albu a rok za rokem jak šel čas. Naleznete zde 700 fotografií a některé jsou opravdu raritní, které jste určitě do této doby ještě nikde neviděli.

Kniha MONUMENT přináší spoustu nových informací o kapele a vydavatelství Mute Records a to přes vložené rozhovory s členy kapely, jejími spolupracovníky a třeba i Danielem Millerem zakladatelem Mute Records. Když čtenář dojde k období Songs of faith and devotion z roku 1993, kdy po největších úspěších s elektronicky dokonalým albem Violator vydaném roku 1990, se skupina přeorientovala na Rockovou skupinu sice stále se zvukem syntezátorů, ale přibývajícími kytarovými riffy, bude doslova šokováni tou proměnou, kdy se ze vždy upraveného zpěváka, i když s duší rebela stal Rocker. Dave Gahan si nechal narůst dlouhé vlasy a bradku, doslova na sebe převzal podobu Ježíše a bylo znát, že je drogově závislý. Dočtete se o pokusu o sebevraždu, kdy si Dave Gahan podřezal žíly, když se předávkoval směsicí heroinu a kokainu, takzvaným Speedbalem a byl čtyři minuty klinicky mrtvý. Rozhodně vám neuniknou podrobné informace o tom jak to chodilo v Depeche Mode fanclubech nejen v České Republice ale po celém světě, jak každý člen fanclubu měl svou průkazku s fotografií, jak se lidé snažili napodobit své idoly pomocí nejen oblékání a účesů, ale dokonce názorem na život.

Velmi zajímavá kapitola je o prvním koncertu Depeche Mode v Praze v roce 1988, kdy Depeche Mode byly vůbec první celosvětově známou kapelou, která u nás vystoupila za železnou oponou.

Denisa z týmu Zbozi-pro.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *