Moje dovolená, Kanárské ostrovy

Moje dovolená, Kanárské ostrovy

V dnešní době, kdy útoků v evropských destinacích přibývá je velmi těžké najít takovou část Evropy, kde si budete připadat bezpečně. Útoky zaznamenala Francie, Turecko, Egypt, Tunisko a další oblíbené letní destinace českých turistů. Jenže léto se nezadržitelně blíží a tak je načase začít listovat katalogy nebo prohledávat internetové portály nabízející ubytování.

Můj tip na letní dovolenou? Jednoznačně Kanárské ostrovy! Je zde příjemné počasí po celý rok, takže se nemusíte bát, že by jste se tam klepali zimou. Jediné s čím je třeba počítat je fakt, že Kanárské ostrovy jsou omývány Atlantským oceánem, který zrovna dvakrát teplý není. Pokud jste zvyklý na opravdu teplé moře, jeďte raději někam na jih Evropy.

Kanárské ostrovy se skládají ze 7 ostrovů, přičemž každý z nich je úplně jiný. Čeští turisté nejvíce lítají na ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote a Las Palmas. Z Prahy se tam dá lítat například se společností Travel Service. Tu jsem si ostatně vybrala i já. Letěli jsme na ostrov Tenerife a byla jsem naprosto nadšená. Letos se tam chystáme již potřetí.

Nejprve jsem si rezervovala hotel přes booking.com. Zde se opravdu vyplatí rezervovat hotel s půlročním předstihem. Čím blíže jste k termínu, tím dražší je pak ubytování. Hotel jsem vybrala vždy se třemi hvězdičkami a můžu říct, že jsem si připadala jako v Hiltonu. Nelze srovnat s našimi hotely. Poprvé jsme letěli v zimních měsících a hotel se jmenoval tuším Báhia Flamingo a byl zhruba dvě hodiny cesty od letiště na jihu ostrova. Oblast Puerto de Santiago. Podruhé jsem letěla s kamarádkou v červnu a zvolily jsme město Costa Adeje, které je zhruba 20 minut jízdy od letiště. Z letiště jezdí autobus č. 111, který vás zaveze na konečnou stanici Estacion Costa Adeje. Odtud je třeba přestoupit na jiný autobus, pokud cestujete dál za město. Letenky jsem rezervovala přes smartwings.com.

Počasí bylo v obou případech super. Ani jednou nám nepršelo a teplota byla vždy kolem 25 stupňů. Rozdíl byl v teplotě oceánu. V únoru se v něm opravdu koupat nedalo, bylo to strašně studené. V červnu to také nebyla žádná sláva, ale vykoupaly jsme se.

Na ostrově je spousta zajímavých míst, kam se můžete vypravit na výlety. Zkuste třeba nejvyšší bod ostrova Pico de Teide nebo místní aquaparky! Co rozhodně stojí za to, je výlet lodí za delfíny a velrybami. Výlet stojí pro jednoho kolem 30 euro a máte v ceně malý snack během plavby a průvodce v angličtině. Celá cesta trvá zhruba 2 – 3 hodiny a opravdu to za ty peníze stojí. Delfíny i velryby plavou přímo podél vaší lodi. Na konci plavby se většinou staví někde podél pobřeží a můžete šnorchlovat kolem lodi. Na Kanárech se prostě nudit nebudete 😊

Tak co, ještě se pořád rozmýšlíte kam na letní dovolenou?

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *