Nepodceňujte sílu pleťové kosmetiky

Nepodceňujte sílu pleťové kosmetiky

Od 13 let trpím aknózní pletí. Zpočátku se mi akné vyskytovalo pouze na čele a bradě, později se rozšířilo na tváře – zejména po stranách. Akné je reakce na to, že něco ve vašem těle není v pořádku. U dospívajících dětí za to ve většině případech můžou hormonální změny, které časem odeznívají, což se v mém případě nestalo. Po nasazení antikoncepce se situace zlepšila, avšak akné zcela nezmizelo. Proto začal nekonečný kolotoč střídání různých mastiček, krémů, pleťových masek, které jsem buď pořídila přímo v lékárně nebo jsem zkoušela na vlastní pěst. Až nyní po deseti letech vím, co mé pleti svědčí a co ne. První chyba byla, že jsem se zaměřila pouze na přípravky na akné. Výsledkem byla přesušená šupinatá pleť. Proto jsem klikla na Zboží-pro.cz a zakoupila zde Mary Kay intenzivní hydratační krém. Nechystám se tu dělat reklamu na produkty značky Mary Kay, pouze píšu to, co pomohlo mojí pleti. Každému tahle kosmetika sedět nemusí, mně osobně pomohla. 
Můj denní rituál začíná očistěním pleti pomocí čistícího gelu. Poté nanesu lehkou vrstvu již zmíněného hydratačního krému, po kterém je moje pleť hezky vyživená a bez šupinek. Nedostatky pleti lehce zakryjete podkladovou bází Mary Kay TimeWise Matte-Wear matující podkladová báze. Já používám odstín Beige 03. Jelikož se má pleť rychle mastí, je třeba jí každé 2 – 3 hodiny přepudrovat. Miluju minerální pudr od Mary Kay nebo rozjasňující sypký pudr značky Dior. Pleť je hezky fixovaná a vydrží déle matná. Večer se nikdy nezapomenu odlíčit. Nejlepší micelární voda je pro mě ta od Biodermy. Není drahá a pleť je po ní krásně vyčištěná a bez zarudnutí. Po použití micelární vody si vyčistím pleť ještě výše zmíněným gelem na mytí a natřu pleť hydratačním krémem. Věřte mi, že jsou chvíle, kdy se mi opravdu nechtějí všechny tyto procedury provádět, mám chuť se zachumlat do peřin i s nánosem makeu-pu. Ale to jak se staráme o pleť v mládí, se ve stáří odrazí dvojnásobně. Na té mojí ihned následující ráno, kdy se mi objeví jeden pupínek vedle druhého. Už dávno jsem pochopila, že čištění a hydratace jsou základem k úspěchu. A to každý den!

Toto byl pouze malý výčet toho, co jsem vyzkoušela nebo co používám. Neznamená to, že používám pouze micelární vodu od Biodermy. Za zmínku stojí jistě i Dermacol Hyaluron Micellar Lotion micelární voda nebo Nivea osvěžující pečující micelární voda. Nezbývá než zkoušet a zkoušet a přijít na to, co vaší pleti nejvíce vyhovuje

Lucie z týmu Zboží-pro.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *