Oblečení na maturitní ples

Oblečení na maturitní ples

Maturitní ples je nepochybně jedna z nejdůležitějších společenských událostí každé dospívající slečny. Všechny chtějí být ten večer za princezny a obstát v konkurenci svých spolužaček. Proto by se výběr těch správných šatů, bot a dalších doplňků neměl podceňovat. Šetřit se v tomhle případě moc nedá v případě, že si šaty budete chtít zakoupit. Zde platí, že čím dražší, tím lepší propracování a materiál. Každopádně se dají šaty i půjčit, tuto variantu jsem si před lety vybrala i já.

Šaty je třeba zamluvit s předstihem. Každá chce mít ty nejkrásnější a ty jsou hned rezervované. Většina maturitních plesů je v zimním období, tudíž je ideální doba na zamluvení plesových šatů hned po letních prázdninách. Výběr je veliký a je pouze na vás, zda si zvolíte klasiku v podobě korzetových šatů s obručí nebo moderní, například antický styl. Ten je v posledních několika sezónách velmi oblíbený.

Boty by měly být především pohodlné, přeci jen na nich strávíte celý večer. Chápu, že krása zrovna ruku v ruce s praktičností nejde, ale na trhu je spousta hezkých kousků, které se dají sladit s vaší večerní róbou. Volte rozhodně širší podpatek. Pokud zvolíte jehly, nevydržíte na nich ani do půlnoci. Co si budeme povídat, tohle vydrží jen Victoria Beckham.

Rukavičky jo i ne. Záleží dost na volbě vašich šatů. Pokud si vybere klasickou velkou večerní s obručí, pak tam se rukavičky hodí. Pokud máte rádi střídmost a zvolíte šaty splývavé – například v již zmíněném antickém stylu, zde nejsou rukavičky úplně na místě.

Doplňky v podobě náušnic, náramků či náhrdelníků si tato příležitost žádá. Je třeba myslet na to, aby jste nevypadala jako dáma od kolotočů. Pokud máte zdobné šaty, není třeba výrazných doplňků. Postačí decentní náhrdelník, nejlépe jen náušnice.

Makeup volte především takový, aby jste se v něm cítila dobře. Já mám ráda výrazné oči, proto jsem na svůj maturitní ples volila umělé řasy. Naopak rty jsem si nenalíčila vůbec. Je třeba myslet na to, že buď můžete mít výrazné oči nebo rty, nikdy ne obojí. Nechcete přeci vypadat jako Marfuša.

Tak, nyní už máte vše potřebné k tomu, aby jste v tuto magickou noc byla ta nejkrásnější ze všech 😊

Lucie z týmu Zboží-pro.cz 

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *