Tipy na letní dovolenou

Tipy na letní dovolenou

Konečně je tu začátek května a byť je venku stále zima a ve skříních se nám stále povalují zimní kabáty, letní sezóna klepe na dveře. Rodiny s dětmi listují katalogy cestovních kanceláří jako zběsilí a snaží se vybrat tu nejlepší dovolenou pro sebe a svá dítka. Je opravdu z čeho vybírat. Od klasiky v podobě Chorvatska a Itálie, kam každoročně zavítají tisíce Čechů, po exotické dovolené, které se čím dál častěji těší velké oblibě. Hitem posledních let se stává především Kuba, Zanzibar, Kapverdy a samozřejmě Thajsko. Stačí si jen vybrat a začít plánovat.

Ubytování je tím prvním čím se musí začít. Musíme si předem říci, zda chceme bydlet v luxusu a o nic se nestarat nebo zda si vystačíme s hotelem, kde hodláme pouze přespat. Je také rozdíl mezi tím, zda jedeme jako rodina s malými dětmi, kde se očekává, že chceme mít vše zařízené nebo zda jedeme v páru. S dětmi se vždy cestuje obtížněji než ve dvojici, proto je dobré jet přes cestovní kanceláře, kde se postarají o vaše pohodlí, zařídí průvodce, transfer do hotelu, výlety a vše potřebné. Pokud však patříte k dobrodruhům a myšlenka naplánované a plně organizované dovolené do posledního detailu vás děsí, pak si rezervujte hotel a letenku zvlášť. Ušetříte tím spoustu peněz a poznáte místní kulturu více zblízka. Tuto variantu několik let praktikuji já.

Typ dopravy hraje velmi důležitou roli. Nikomu se nechce strávit 20 hodin v autobuse. Proto nejčastější variantou je letadlo. Pokud si kupujete svou vysněnou dovolenou přes cestovku je letenka v ceně. Pokud chytnete tzv. LAST MINUTE vyjde vás taková dovolená na pár tisíc. V případě rezervace hotelu přes některý z ubytovacích portálů je třeba myslet na to, že si letenku budete muset zařídit sami. Levné letenky seženete na Letuska.cz nebo Pelikan.cz. Auto je variantou pro ty, kteří se bojí létat letadlem. Má to také své kouzlo. Můžete si zastavit kde chcete, nejste na nikoho vázáni.

Neméně důležitou věcí je vybavení na dovolenou. Kromě peněz, pasu nebo OP si sebou musíme vzít krémy a spreje na opalování. Já mám velmi citlivou pleť, proto používám Clinique Sun minerální opalovací krém na obličej SPF 50. Na zbytek těla si bohatě vystačím s opalovacím krémem od Oriflame. Jestli jste se celou zimu cpali sladkostmi jako šílení a zhruba v březnu vám došlo, že už by to chtělo začít cvičit, jistě se budete chtít v létě předvést v krásných plavkách. Mám ráda žlutou barvu, proto jsem se rozhodla letos svůj šatník rozšířit o jedny kanárkově žluté plavky. Dělají hezkou postavu a nikde neškrtí.

A kam se letos chystám já? Letos vyrážím na dovolenou do TureckaAntalye. Asi si řeknete, že jsem blázen, že jedu do země, kde se pořád něco děje. Já si však tuto zemi zamilovala díky dobrému jídlu, pohostinným lidem a čistému moři. Mám v plánu se zde potápět – pouze se šnorchlem, proto se tak hrozně těším. Podmořský svět mě naprosto fascinuje a v Turecku jsou k potápění naprosto ideální podmínky.

Představa ideální dovolené je pro každého jiná. Někdo má rád aktivní dovolenou u moře, jiní se raději celý týden „válí“ na lehátku a relaxují. Někdo naopak nevyhledává dovolenou u moře vůbec a vystačí si s našimi končinami. A přeci. Doma je také krásně. Nemyslíte?

Lucie z týmu Zboží-pro.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *