Jak vybavit dětský pokoj do 20 tisíc?

Jak vybavit dětský pokoj do 20 tisíc?

Pokud má člověk dostatek financí je v dnešní době zařizování dětského pokoje velká zábava, na trhu nalezneme nepřeberné množství dětského nábytku různých barev, designů, cenových relací. Avšak dětský pokoj se dá krásně vybavit i když člověk není zrovna milionář, takových 20 tisíc korun není tak těžké našetřit a stojí to za rozzářené oči vašich dětí.

V prvé řadě je třeba si uvědomit pro jak staré dítě pokoj budujeme. Jiné nároky má batole, to potřebuje hlavně hodně prostoru na hraní, pohodlný a měkký koberec, protože většinu času tráví hraním si na zemi. Pro předškoláka je už potřeba nějaký menší stůl se židlí, aby si měl kde malovat, modelovat, atd. Dítě školou povinné již musí mít vhodný psací stůl, pohodlnou židli a dobré osvětlení, avšak nesmíme zapomínat ani na prostor na odpočinek.

Velice důležité je nechat dítě aby si řeklo také svůj názor jakou by chtělo pokoj vymalovat barvou, jaký se mu líbí koberec, postel,… Samozřejmě musíme fantazie dětí v zařizování pokoje mírně korigovat, ale dítě i tak bude mít pocit, že si pokojíček zařizovalo a vybíralo a o to raději v něm bude spinkat, trávit volný čas a učit se.

Dále bychom si měli ujasnit, jak dlouho chceme aby dítěti pokoj sloužil. Pokud ho nechceme v následujících několika letech měnit, musíme myslet při výběru nábytku spíše na neutrální design a barvy. Představte si patnáctiletou slečnu jak je nadšená ze sladkého, růžového pokoje, to asi nebude to pravé ořechové a proto je dobré myslet do budoucna.


Další věcí, kterou je třeba si uvědomit, zda pokoj budujeme pro jedno dítě nebo pro sourozence. V případě sourozeneckého pokoje musíme vzít v potaz věkový rozdíl dětí a pokoj vyváženě rozvrhnout a rozdělit dle jejich potřeb a požadavků.

A nyní přejděme k samotnému vybavení pokoje. Na trhu nalezneme již hotové pokojové sestavy, což je výhoda pro ty, kteří nechtějí trávit výběrem nábytku tolik času, jsou to například Dětský pokoj Meblar Komi A nebo Dětský pokoj Meblar Labyrint A. Nebo si samozřejmě nábytek můžete vybrat podle svých představ. Ve správném pokoji nesmí chybět samozřejmě postel, úložné prostory ve formě komody, šatní skříně a regálu na uložení knih, hraček a psací stůl s kvalitní, výškově nastavitelnou židlí.

Nyní už nezbývá nic jiného, než popřát šťastnou ruku při výběru toho správného nábytku a mnoho zábavy s vašimi dětmi při budování jejich vysněného království.

Ilona z týmu Zboží-pro.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *