Jak vybrat kancelářskou židli?

Jak vybrat kancelářskou židli?

Je spousta kritérií, podle kterých si můžete vybrat svou kancelářskou židli. Židle můžete vybírat podle designu, ceny, záruční lhůty, apod.

Jelikož vám chceme s výběrem co nejvíce pomoci, pokusíme se poskytnout jednoduchý návod jak při výběru postupovat.

 

A) Zdravé sezení

Zdravé sezení neexistuje. Pořízením vhodné židle můžeme jen zmírnit následky dlouhodobého sezení. Pokud pracujete v sedavém zaměstnání a nemáte dostatek aktivního pohybu, potom vám hrozí vážné zdravotní problémy. Čím více sezení, horší židle a nedostatek pohybu, tím dříve skončíte v péči lékařů.

B) Účel kancelářské židle

Domácnost – Občasné využití kancelářské židle (většina uživatelů bude preferovat nízkou cenu, nebo určitý design.)

Firma – 8 hodinová pracovní doba? To je důvod koupit kvalitní kancelářské křeslo 

Funkce židle: výškově nastavitelný opěrák, nastavitelná bederní opěrka zad, područky.

Intenzivní využití – Programátoři, sekretářky (pro lidi, kteří mají delší než 8 hodinovou pracovní dobu. Doporučujeme investovat do kvalitní ergonomické židle.)

24 hodinové nonstop provozy

Takové zaměstnání vyžaduje kvalitní zátěžovou židli. Vybírejte jen židle, které jsou určené a deklarované pro 24hodinové nonstop provozy.

C) Výška postavy a délka nohou

Každý člověk je jiný a proto zde je ten největší problém. Stejně vysocí lidé mají různé proporce a každému bude vyhovovat jiný typ židle. Důležitým předpokladem pro bezbolestné sezení jsou dostatečně podepřená záda. Kancelářské židle mohou mít opěrák pevný, nebo výškově nastavitelný. S výškou postavy souvisí rovněž délka nohou. Lidé s dlouhýma nohama by měli zvážit typ židle, která disponuje funkcí posunu sedáku, nebo u níž je tuto funkci možné dokoupit. Sedněte si na kancelářskou židli co nejvíce dozadu. Pokud mezi přední hranou sedáku a podkolenní jamkou není žádná mezera, posuňte sedák dozadu. Pokud je to nemožné tak vybírejte jinou židli.

Věříme, že vám tento článek byl či bude alespoň trochu nápomocen při výběru pro vás té nejvhodnější a nejlepší kancelářské židle.

Denisa z týmu Zboží-pro.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *