Jak vybrat kvalitní gril?

Jak vybrat kvalitní gril?

Grilovací sezóna se nám nezadržitelně blíží, je tedy nejvyšší čas poohlédnout se po správném grilu. Grilování se v posledních letech stává čím dál tím oblíbenější a grily jsou nedílnou součástí většiny teras rodinných domů. Nevěšte však hlavu, pokud bydlíte například v paneláku, dnes jsou již tipy grilů vhodné i pro grilování na balkoně.

Jak ale postupovat při výběru toho správného grilu a co je potřeba si před jeho koupí ujasnit? Nejprve si odpovězte na těchto pár základních otázek:

  • Jak často budu grilovat?
  • Pro kolik lidí budu grilovat?
  • Kde budu grilovat?
  • Kolik času chci přípravě pokrmů pomocí grilování věnovat?
  • Kolik chci do grilu investovat peněz?

 

Nyní si rozebereme tři základní tipy grilů a jejich výhody a nevýhody:

Grily na dřevěné uhlí – V našich domácnostech zatím nejoblíbenější a nejčastěji se vyskytující grily. Určeny jsou pro ty, kterým nevadí přípravou a poté samotným grilováním strávit více času. Výhodou je nízká cena a dobrá manipulovatelnost, možnost gril si vzít s sebou i na dovolenou. Nevýhodou může být nemožnost regulovat teplotu.

Elektrické grily – Jsou vhodné na grilování v interiéru a na balkoně, pro ty, kdo nechtějí u grilování trávit tolik času. Výhodou je možnost použití v interiéru, nenáročnost na obsluhu. Nevýhodou závislost na zdroji elektrické energie, vyšší náklady na provoz.

Plynové grily – Jsou snadné na obsluhu, plamen se zažehne okamžitě, bez čekání, bez práce, pro lidi, kteří nechtějí grilování věnovat moc času. Výhodou je regulovatelnost plamene a tím i teploty, žádný nepořádek jako třeba z grilu na dřevěné uhlí. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, nutnost připojení na propanbutanovou lahev.

V neposlední řadě nesmíme zapomínat na nutné grilovací náčiní, jsou to například grilovací kleště, rošty, obracečky a mnoho dalšího. Nakonec nezbývá nic jiného než popřát šťastnou ruku při výběru toho pravého grilu, výbornou zábavu při grilování s přáteli a dobrou chuť.

Ilona z týmu Zbozi-pro.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *