Co za dobré vysvědčení?

Co za dobré vysvědčení?

Pokud máte děti ve školním věku, pak si rozhodně tento článek dočtěte do konce.

Polovina školního roku je už dávno za námi a před námi je léto a s ním související vysvědčení. Někdo se na něj těší, protože za dobré známky rodiče svá dítka většinou obdarovávají dárky jako motivaci na další léta. Nicméně je zde i velká část adolescentů, kteří by dali cokoliv za to, aby tento soudný den mohli oddálit, protože celý rok na učení kašlali a nyní dohánějí vše na poslední chvíli, ale o tom někdy jindy. Nyní se pojďme zaměřit především na ty pilné žáky, které chtějí rodiče něčím pěkným obdarovat. 

Narovinu. Pokud je vašemu dítěti více jak 15 let, očekává od vás peníze. Zmrzlinkou či pozváním do kina je prostě neohromíte. Zde je však otázkou kolik peněz se za takové vysvědčení dává. Každý to má jinak, měli by jste si to s vaším dítětem předem říci, aby pak nedošlo k nějakému pláči a dohadům. Pokud chcete být však originálnější a nechcete dát svému školákovi pouze obálku s penězi, zde je pár tipů na dárky.

Dětem na prvním stupni ZŠ většinou postačí nějaká ta sladkost nebo výlet. Zoo je určitě ta správná volba, ale mějte na paměti, že jistě nebudete jediní, kteří půjdou na vysvědčení do zoo. Čím je dítě starší, tím je náročnější se mu něčím zavděčit. Dneska už nemá moc smysl kupovat CD nebo DVD, interpreti se většinou poslouchají na youtube. Pokud si to můžete dovolit a výsledky opravdu stojí za to, co takhle zainvestovat do nějakého sportu? Jezdí vaše dítě rádo na kole? Kupte mu horské kolo a podpořte tím jeho aktivní pohyb. Bude na čerstvém vzduchu a zpevní si svalstvo. 

Nepatří vaše dítě mezi vyznavače outdoorových sportů? Hraje ráno PC hry nebo Playstation? Ok, chápu, že to nejspíš není podle vašeho gusta a raději byste , aby venku objevoval svět, ale to už je dnešní doba. Čím dál více mladých lidí je závislých na PC hrách. Berte to z té lepší stránky, oproti horskému kolu, to je menší investice.

Máte doma dospívající slečnu? Té jistě uděláte radost nějakým pěkným kouskem do jejího šatníku, slušivou kabelkou nebo parfémem. Nebo můžete spojit příjemné s užitečným a vzít své dítě na pěknou rodinnou dovolenou. A je úplně jedno, zda po naší matičce zemi nebo někam k moři.

 

Lucie z týmu Zboží-pro.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *