Jak zabezpečit dům či byt, když odjíždíte za dovolenou?

Jak zabezpečit dům či byt, když odjíždíte za dovolenou?

Chystáte se odjet na dovolenou a strávit několik dní daleko od svého domova? Zvlášť v dnešní době kdy kriminalita narůstá. Je nejvyšší čas pořídit si dostatek bezpečnostních opatření a tak zabránit možnému vloupání. Přece nechcete po návratu koukat na váš vykradený byt, dům. Zde je několik bodů jak předejít takové situaci:

A) Prevence

Nesdělujte hned každému, koho potkáte, že odjíždíte. Zloději rádi využívají právě situace, kdy ví, že jste odcestovali. Požádejte kamaráda, člena rodiny či souseda, aby váš dům či byt zkontroloval v době vaší nepřítomnosti.

B) Zamčené dveře

Před odjezdem se raději několikrát ujistěte, zda jste zamkli dveře a zavřeli všechna okna. Do vašeho domu vede spousta cest a nejen dveře, proto buďte pečlivý a důkladní.

c) Alarm

Je napojený na bezpečnostní službu. Jestliže se alarm spustí. Bezpečnostní služba vyšle hlídku, která zkontroluje, zda se nejedná o vloupání.

D) Kamerový systém

Neboli Průmyslové kamery, jsou velmi oblíbeným doplňkem elektronického zabezpečení, nejenže kamerový systém odstraší pachatele, ale zároveň ho dokáže identifikovat a poskytnout důkaz při soudním řízení.

E) Automatické osvětlení

Jde o oklamání možného pachatele. Systém osvětlení se vždy v určitou dobu rozsvítí a okolí tak nabývá dojem, že je někdo doma.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *