Zařídit dětský pokoj není žádná věda

Zařídit dětský pokoj není žádná věda

Vlastní pokoj dětí je nesmírně důležitý pro jejich výchovu a dospívání. Stejně jako dospělí i malé ratolesti potřebují svůj koutek. Od nejmenších miminek až po studenty je v dnešní době opravdu velký výběr a každý tak může dát prostor své fantazii.

Co bude Vaše dítě zajímat jako první? Rozhodně hrací prostor, který by měl být dostatečně velký, protože i když je vaše dítě ještě v plenkách a vy se ohlížíte po vhodné ohrádce, tak jednou vyroste a bude potřebovat větší prostor, nezapomeňte však na bezpečnostní opatření.

Stejně tak jako hraní, je podstatný odpočinek a spánek. Postel by měla být vždy pohodlná a lze jí obohatit o polštářky a povlečení s oblíbenými motivy jako jsou: zvířátka nebo filmoví hrdinové. 

Zatímco budou ti nejmenší spokojení s filmovými hrdiny na povlečení, tak starší teenageři ocení vkusně moderní vybavení svého pokoje.

Buďte předvídaví. Až nastane chvíle, kdy váš potomek bude chtít rozvíjet své malířské umění, přijde vhod židlička a stoleček, na kterém bude tvořit.

A kam dáte oblečení? Nesmíte vynechat odkladní prostor ať už jsou to komody, skříně či poličky. Spousta dětí rovná se spousta hraček, které je třeba někam uložit. Praktické boxy určitě oceníte. Můžete je snadno zasunout pod postel, vedle skříně nebo přesunout do jiné části bytu, kde si chtějí děti hrát.

Snažte se, aby vámi zařízený pokoj nevypadal jako jeden velký zmatek. Slaďte stejně barevné povlečení a nábytek z jedné kolekce. Retro nábytek v moderním stylu je dnes trendy.

Myslete na kamarády. I za dětmi občas přijdou přátelé. Pohovka s malým stolkem postačí.

I ve škole má každý svou skříňku, tak proč nemít v pokojíku svůj věšák na batůžek a oblečení? Aspoň se vám po pokoji nebudou povalovat hordy oblečení a nebudete zakopávat o školní batůžek.

Nábytek do dětského pokoje jste vybrali. Zbývá poslední doplněk, který dodá pokoji šmrnc. Do dětských pokojů se stále doporučují koberce. Na podlaze děti tráví hraním většinu času a žádná z podlahovin nedokáže poskytnout takový tepelný komfort jako koberec. Navíc jejich design je velmi líbivý! Inspirujte se.

Denisa z týmu Zboží-pro.cz

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *